Digitál Vrdy Bučice

Digitál na modulech

DigitvrdyCelá stanice je ovládána digitálně. Má vlstní ústřednu, kterou lze přepnout do dvou režimů:
Autonomní provoz - DCC signál je přiveden i do kolejí, takže ve stanici a na připojených modulech jemožno ovládat provoz lokomotiv
Klubový provoz - koleje jsou napájené z klubové centrály a staniční centrála je využívána pouze k ovládání příslušenství resp. detekce obsazení kolejí
Všechny DCC komponenty jsou z Fuldovy dílny. Použité vodiče mají průřez 1,5 mm2, aby nedocházelo k přeslechům nebo úbytku signálu na vzdálených koncích stanice. Vodiče jsou uloženy v hřebínkových lištách (rozvaděčový kanál) a každá barva má určitou funkci. To velmi zjednodušilo zapojování a také případně v budoucnu urychlí hledání závady.

Celý článek...

 

Úprava SPAX

Spax_07Koupil jsem SPAX v provedení r. 2014. Bohužel je koncipovaný na připevnění na desku bez zakrytování. V tomto provedení nelze zabudovat do skříňky. Já jsem ale chtěl mít naprosto autonomní SPAX v krabičce. Na následujících řádcích popisuji, jak jsem se s tím vypořádal.

Celý článek...

 

Doplněk k Želvě

Doplnek5_smlModul chceme ovládat digitálně a dálkově, případně autonomní provoz řízený počítačem. Vyhýbky se běžně ovládají přestavníky napojenéh na spínací dekodéry. Jenže to znamená od dekodéru, na který je napojeno 8 vyhýbek drátování ke každé vyhýbce.

Celý článek...

 
Vyhledávání
Zvláštní poděkování:
model_scene